Kedi Kumu En Ucuz
22 Kasım 2019
Kedi Kumu Seçerken Dikkat!
22 Kasım 2019

Kedi Kumu Küreği

Kedinize tuvalet eğitimi verdiniz ve kediniz kedi kumuna tuvaletini yapmayı başardı. Ama bu kedi kumu kullanımını uzatmanız lazım. Size gerekli olan tek bir malzeme var: Kedi kumu küreği. Kedi kumu ucuz bir malzeme olmasına karşın geri dönüşümle daha uzun sürelerde kullanıma müsait bir yapısı vardır.

Kedi tuvaletini yaptıkça kedi kumu topaklaşmaya başlar. Bu topaklaşma kumun idrarı çeken bölümlerinde görülür. İki ile üç gün arasında bu kumlar ile topaklar kedi kumu küreği sayesinde birbirinden ayrıştırılarak yeniden kullanıma sunulabilir. Bize düşen sadece topaklaşan kedi kumlarını kürek sayesinde ayrıştırarak çöpe atmak kalan ve idrarı henüz çekmemiş kumu yeniden kaba koyarak kullanmaya devam etmektir.

Piyasada farklı aralıklarda kedi kumu küreği çeşitlerine rastlamak mümkündür. Kullandığımız kedi kumu türüne göre ince elekli veya geniş elekli kürek çeşitlerini kullanabiliriz. Renk ve model seçiminde ise tamamen özgürsünüz, istediğiniz ve beğendiğiniz renk ve modeli seçebilirsiniz. Kedi sahiplenenlerin en çok ihtiyacı olan ve kedi kumunun tekrar kullanılabilmesini sağlayan önemli bir aparattır.