Hello word
20 Şubat 2018
Kedi Kumu Kabı
22 Kasım 2019

Kedi Kumu Nedir?

Bir hayvan sahiplenmek özellikle küçük çocukların en büyük hayalidir. Ama bahçemiz olmadan ev ortamında sahiplenilebilecek hayvan türü pek çeşitli değildir. Evlerde genelde sessiz, fazla dış dünyayla ilgisi olmayan, eşyalarımıza zarar vermeyecek hayvanlar tercih edilir. Bunların başında da en sevimlileri gelir: Kediler.

Kedi bakımı diğer evcil hayvanlarına göre zor gibi görünür ama işin aslı tam tersidir. Hem sevimli hem de temiz hayvanlardır. Kedilerde tuvalet eğitimi vermek kolaydır. İhtiyacınız olan en önemli malzeme ise kedi kumu. Sabunlu ve lavanta kokulu çeşitleri ile size on beş gün rahat rahat yetecek 5 litrelik torbalarda satılmaktadır. Bundan sonra sıra tuvalet eğitimine gelir.

Bu eğitim sürecini başarıyla atlatan kediler tuvaletlerini yapmak için kumu kullanırlar kedi kumu kokusu ve toprağa benzerliği ile onları cezbeder. Farlı kokularda satıldığı içinde evinizin kokma olasılığı çok düşüktür. Tuvaletini yaptığı zaman kum topaklaşır ve iki ya da üç günde bir kumu süzmeniz gerekir. Sonrası mı, kedinizle eğlenceli günler geçirmek te size kalır.